www.www.roadservice.pl

EN
| PL

 


 

 

 

Specyfikacja techniczna

 

> Główna Valkkyi

 

Filmy

 

> Ulotka do pobrania

Gdzie Välkky jest najefektywniejszy?

 

Välkky ma wiele zastosowań. Najbardziej oczywistym są przejścia dla pieszych. Ale Välkky jest równie efektywny na przystankach autobusowych, tunelach pieszych, skrzyżowaniach o niewielkim ruchu, na parkingach, parkingach wielopoziomowych i innych miejscach gdzie wzmocnienie sygnałów ostrzegawczych może podnieść bezpieczeństwo ruchu. 

Nie lubimy błyskających świateł. 


Światła błyskowe zwiększają dostrzegalność przejścia dla pieszych i podnoszą poziom uwagi kierowców. Nie można osiągnąć tego samego poziomu uwagi z zastosowaniem pasywnego odblasku. 

Czy Välkky zostało zaaprobowane? 


Välkky jest zgodne z przepisami fińskiego Ministerstwa Transportu i Instrukcjami fińskiej Agencji Transportu. W Polsce po pierwszych instalacjach Välkky uzyskało pozytywną opinię Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i MZUiM w Chorzowie 

Co z wandalizmem? 


Välkky jest jak znak w miejscu publicznym. Może być przedmiotem wandalizmu. Ale ponieważ jest wykonane ze znoszącego uderzenia plastiku, bardzo trudno jest rozebrać je na części. Co więcej Välkky zostało tak zaprojektowane, że nie będzie działało po rozebraniu a jego części nie przydadzą się do niczego innego. 

Czy zainstalowanie Välkky w jednych miejscach sprawi, że kierowcy przestaną respektować tradycyjne oznakowanie przejśc w innych miejscach gdzie nie ma Välkky? 


Wiele badań wskazuje na to, że Välkky redukuje prędkość zbliżających sie pojazdów, ale nie odbiera kierowcom odpowiedzialności za ustępowanie pierwszeństwa pieszym wkraczajacym na przejście. 

Jakie są państwa referencje? 


Välkky przeszło wiele lat rozwoju i testów w terenie. Jego efektywność w redukcji prędkości została dowiedziona w wielu testach. Havainne (producet) przeprowadziło testy w wielu miastach i samorządach lokalnych wiosną 2010 aby dowieść efektywności Välkky, żywotności baterii, odporności na warunki pogodowe i zabiegi utrzymaniowe. 

Czy to działa w warunkach skandynawskich? 


Välkky było rozwijane przez wiele lat i wiele testów zostało przeprowadzone. Udowodniono, że Välkky działa w temperaturach z zakresu -30'C do +60'C. Co więcej Välkky jest wodoodporne a jego diody LED są widoczne nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. 

Jaki jest wpływ Välkky na środowisko? 


Välkky zostało zaprojektowane i wyprodukowane z minimalnym wpływem na środowisko. Plastki z którego zostało wykonane Välkky jest recyklowany i może być zwrócony do producenta na końcu cyklu życia produktu. Jego baterie również poddają się recycling'owi. Wszystkie opakowania wykonano z recyklowalnych materiałów. Välkky jest przyjazdy dla środowiska ponieważ w porównaniu do świateł sygnalizacji czy progów zwalniających Välkky zapewnia płynniejszy ruch pojazdów, mozę być również przemieszczany z przejścia na przejście. 

Czy światła LED przeszkadzają kierowcą? 


Jasność i optyka świateł LED Välkky są tak zaprojektowanie, by nie przeszkadzać kierowcom w żadnych warunkach. 

Co gdy Välkky się zepsuje? 


Jeśli nawet Diody LED Välkky przestaną funkcjonować, urządzenie nadal działa jako pasywny odblask co wzmaga poziom uwagi kierowców.Jak mówią wyniki badań Destia, posywny Välkky redukuje prędkość pojazdów o 1-2%. Välkky jest produkowany z wysokiej jakości, trwałych części - udowodniono, że można na nim polegać. W wypadku awarii, łatwo można wymienić kapsułę Välkky.Informacja o awarii możę pochodzić od grup utrzymaniowych oraz od zwykłych obywateli. 

Czy Välkky obniża poziom ostrożności pieszych? 


Välkky jest niewidoczny dla pieszych. Tylko kierowcy widzą światła ostrzegawcze. 

Czy Välkky zastępuje sygnalizację uliczną i progi zwalniające? 


Välkky może być użyte samodzielnie w miejscach gdzie nie ma uzasadnienia dla budowy sygnalizacji świetlnej. Progi zwalniające, są co prawda uznane za bardzo efektywne ale są kosztowne w instalacji i nielubiane przez kierowców i zimowe służby utrzymaniowe. Välkky jest dużo bardziej elastyczne. Ponieważ potrzeba tylko kilku minut na jego instalację i może być łatwo przeniesione w inne miejsce. 

Czy Välkky podnosi prędkosć na przejściach dla pieszych gdy diody nie błyskają? 


Välkky obniża prędkość o 1-2% w trybie odblasku pasywnego. Välkky nie zastępuje odpowiedzialności kierowców za przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

Co gdy znak zostanie skrzywiony i zmieni się kierunek świecenia diód LED? 


Miasta i gminy są prawnie zobowiązane do utrzymywania oznakowania we właściwym stanie. 

Dlaczego Välkky nie korzysta z energii słonecznej? 


Ponieważ zarówno w Finlandii jak i w Polsce zimą operacja słoneczna jest zbyt mała by skutecznie ładować akumulatory takich i podobnych urządzeń co sprawia, że przez okres około 30 dni w ciągu roku urządzenia solarne nie działają -a okres ten pokrywa sie z czasem gdy dni są najkrótsze i dodatkowa ochrona pieszych jest tymbardziej potrzebna. 

Czyż nie ma już innych istniejących rozwiązań? Istnieją przecież żółte błyskowe światła montowane ponad znakiem D-6 "Przejście dla pieszych". Czym one się różnią? 


Välkky jest unikatowym produktem przez swoją efektywność, elastyczność i wiarygodność i trwałość. Są inne produkty, ale wymagają większych inwestycji i są zniacznie trudniejsze w instalacji i utrzymaniu.

 

 
ROAD SERVICE
ul. Lenartowicza 37/13
43-300 Bielsko-Biała   Poland
Biuro i magazyn:
ul. Hałcnowska 194
43-344 Bielsko-Biała  Polska
tel.:  33 816 44 40
fax.: 33 816 44 39

GSM:  +48 602 646 927
GSM: +48 606 996 076
email:biuro(at)roadservice.pl

 

 Powered by: www.CDX.pl