www.www.roadservice.pl

EN
| PL

 

 

 

Instrukcja montażu

 

Zalecenia instalacyjne

 

> Ulotka do pobrania

Oto nowa na polskim rynku gama PEO tym razem krawężnikowych. Służących do oznakowania tak ostatnio popularnych w naszym kraju małych rond, rozbudowanych skrzyżowań i azyli dla pieszych.
Odblaski te wykonywane są w fabryce uznanego europejskiego producenta szkieł reflektorowych do takich marek samochodów jak Peugeot, Renault, Citroen czy Jaguar. Doświadczenie projektantów firmy HOLOPHANE France w zakresie optyki umożliwiło stworzenie soczewek odbijających promienie świetlne reflektorów pod najodpowiedniejszym kątem.
Zaletą szklanych PEO jest ich zdolność do samoczyszczenia podczas deszczu. Gumowa koszulka upraszcza instalację i umożliwia jej dokonywanie również w deszczu ponieważ do montażu nie stosuje się żadnego kleju.

Część PEO wpuszczana w krawężnik jest w całości metalizowana przez natryśnięcie warstwy aluminiumzapewniając w ten sposób ochronę elementu , co skutkuje lepszymi właściwościami optycznymi.

Optymalizacja  krzywizn zapewnia dużą sprawność świetlną oraz bardzo wysokie wartości współczynnika
odbicia  współdrożnego.

 

Podstawowa zasada działania to odbijanie i załamywanie światła. PEO składa się z trzech głównych części: powierzchni padania, lustra i nóżki. Powierzchnia padania wystaje ponad krawężnik, odbierając wiązki światła od przejeżdżających pojazdów. Krzywizna powierzchni jest tak dobrana aby skupiać wiązki światła w specjalnym obszarze części metalizowanej która tworzy lustro. Odbija ono światło i zwraca w kierunku pojazdu, zapewniając kierowcy precyzyjny i efektywny znak świetlny, również podczas deszczu. Nóżka umożliwia umieszczenie elementu w gnieździe montażowym.

Charakterystyka techniczna

 

Cechy
wartości i jednostki
 waga 
 wymiary 

 materiał 
 wytrzymałośc na ściskanie 
 odporność na uderzenia 
 sposób mocowania 
 współczynnik światłości R 
 typ odbicia światła
150g 
średn.50mm-wys.50mm 
hartowane szkło optyczne 
> 12 ton 
> 25 J 
wbijane mechanicznie bez użycia kleju 
> 80 mcd/lx 
wielokierunkowy
 

 

A oto efekt finalny.

 

  

 

Wszystkie odblaski HOLOPHANE są wykonane ze szkła hartowanego co powoduje, że ulegając zniszczeniu podczas zdarzenia drogowego kruszą się na nieostrokrawędziste kawałki.

 

 
ROAD SERVICE
ul. Lenartowicza 37/13
43-300 Bielsko-Biała   Poland
Biuro i magazyn:
ul. Hałcnowska 194
43-344 Bielsko-Biała  Polska
tel.:  33 816 44 40
fax.: 33 816 44 39

GSM:  +48 602 646 927
GSM: +48 606 996 076
email:biuro(at)roadservice.pl

 

 Powered by: www.CDX.pl