www.www.roadservice.pl

EN
| PL
 

 

 

Krawężnikowe (kerb-stud) - Instrukcja montażu

 

 

 

UWAGA!
KRAWĘŻNIKOWE PUNKTOWE ELEMENTY ODBLASKOWE SĄ ZAPROJEKTOWANE DO WYŁĄCZNEJ INSTALACJI W ELEMENTACH KRAWĘŻNIKOWYCH (LUB INNYCH WYNIESIONYCH URZĄDZENIACH DROGOWYCH) I NIE MOGĄW ŻADNYM WYPADKU BYĆ UMIESZCZANE WPROST W NAWIERZCHNI.

 

 

 

KROK 1
 
HOLOTOOL napędzany jest prądem elektrycznym. Jest zainstalowany na pionowej suwnicy i przytwierdzony do ruchomego podwozia. Możliwe jest pochylanie wiertnicy co pozwala na jej dostosowanie do różnych typów krawężników. Głębokość wiercenia ogranicza specjalny pierścień.
 

 

 

KROK 2
 
Gdy otwór jest już wywiercony, wsuwamy końcówkę śrubokręta w szparę pomiędzy ścianą otworu a trzpieniem. Wyłamujemy go lekkim szarpnięciem
 

 

 

KROK 3
 
Trzpień odłamie się poniżej poziomu zwężenia otworu które służy za oparcie dla Krawężnikowego PEO.Trzpień da się łatwo wyjąć w jednym kawałku.
 

 

 

KROK 4
 
Po wywierceniu otworu (średnica 52 mm), umieszczamy cały dostarczony element nad otworem.Wpuszczamy go do otworu do głębokości na jakiej będzie stawiał opór.
 

 

 

KROK 5
 
Używając młotka i specjalnej nakładki chroniącej szklaną powierzchnię przed rozbiciem wbijamy element w otwór do czasu aż zatrzyma się on na krawędzi zwężenia otworu.
 

 

 

KONIEC PROCESU MONTAŻU
 
Po zaledwie 70 sekundach, element jest już zainstalowany i gotowy do odbijania strumieni światła wysyłanych przez nadjeżdżające pojazdy. Otrzymany znak świetlny sprawia, że konstrukcje wyniesione są lepiej widoczne nocą i podczas opadów deszczu.
 

 

 

UMIEJSCOWIENIE PEO NA KRAWĘŻNIKACH

Dzięki zastosowaniu rozwiązań inżynierii optycznej HOLOPHANE Krawężnikowe PEO mogą być instalowane na wszystkich typach krawężników niezależnie od tego z jakiego materiału są one wykonane. 
  
Możliwa jest instalacja PEO w obydwu pozycjach: 
  
- na poziomych fragmentach krawężników (schemat A), 
- na pochyłych fragmentach krawężników (schemat B).
   
 

 

Otwór montażowy jest wiercony prostopadle do powierzchni krawężnika przy użyciu diamentowego narzędzia HOLOTOOL zaprojektowanego specjalnie do tego celu przez firmę HOLOPHANE.

 

 
ROAD SERVICE
ul. Lenartowicza 37/13
43-300 Bielsko-Biała   Poland
Biuro i magazyn:
ul. Hałcnowska 194
43-344 Bielsko-Biała  Polska
tel.:  33 816 44 40
fax.: 33 816 44 39

GSM:  +48 602 646 927
GSM: +48 606 996 076
email:biuro(at)roadservice.pl

 

 Powered by: www.CDX.pl